Люксембург став першою країною з безкоштовним громадським транспортом

Люксембург – найбагатша країна Європи – скасувала плату за проїзд в автобусах, трамваях і поїздах.

В Європі вже є країни, де впроваджують систему безкоштовного транспорту. У Талліні вона діє з 2013 року, після чого поширилася на більшість регіонів Естонії. Однак, на відміну від Таллінна, безкоштовний проїзд в Люксембурзі доступний не тільки для громадян країни, а й для туристів.

«Впровадження безкоштовного громадського транспорту є важливою соціальною мірою. Це можна вважати приємним бонусом глобальної стратегії масштабної революції, яка зачіпає багато сфер життя суспільства. Крім того, ми хотіли б подякувати тим людям, хто вже зробив вибір на користь громадського транспорту», – Франсуа Бауш, міністр транспорту Люксембургу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Які авіакомпанії відмовляються виплачувати компенсації пасажирам

За словами Бауша, інвестиції в громадський транспорт в країні становлять €660 на людину в рік, що є найвищим показником в Європі. Він зазначив, що до 2030 року влада планує мати повністю електрифікований парк автобусів.

Люксембург відомий своїми пробками на дорогах. Більше 47% ділових поїздок в цій країні відбуваються на автомобілі. Автобусами для поїздок користуються лише 32% жителів країни, а поїздами – 19%. Для порівняння, в Парижі майже 70% жителів користуються громадським транспортом.