На Філіппінах почалося виверження вулкана

У столиці Філіппін скасовані сотні авіарейсів через виверження вулкану Тааль. Туристів просять уважно стежити за розкладом вильотів.

Міжнародний аеропорт Маніли тимчасово призупинив свою роботу після того, як 12 січня вулкан Тааль на найбільшому філіппінському острові Лусон викинув попіл на висоту більше одного кілометра. Ісполін розташовується в 66 кілометрах від столиці в провінції Батангас. В цілому більше 100 внутрішніх і міжнародних рейсів скасовані. Багато літаків, що прямували в повітряну гавань, були змушені змінити маршрути і приземлитися в аеропорту Кларк, в Гонконзі або Бангкоку.

Протягом минулої ночі сейсмологи зафіксували в районі вулкана 75 підземних поштовхів, викликаних його активністю. У районі оголошено четвертий рівень небезпеки, який вказує на «небезпечне вибухове виверження, можливе протягом декількох днів». Близько 80 тисяч осіб, що проживають поблизу велетня, були евакуйовані. Жителям Маніли влада радить не виходити на вулиці. Популярні азіатські авіакомпанії Philippine Airlines, Air Asia і Cebu Pacific випустили рекомендації для туристів, які закликають стежити за останніми оновленнями розкладів вильотів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Де в Європі кращі різдвяні вогні і найгарніша ялинка

Тааль – другий за активністю вулкан в острівній державі Південно-Східної Азії після Майона. Він є популярним туристичним місцем. За даними філіппінського інституту Phivolcs, з 1572 року Тааль вивергався 33 рази. Найбільш руйнівним з них стало виверження 1911 року, коли загинуло більше 1300 осіб. Остання масштабна активність Тааля зафіксована в 1977 році.