Повністю відновити Нотр-дам де Парі не вийде

За словами представника Собору Паризької Богоматері, який постраждав від пожежі в квітні цього року, культовий історичний пам’ятник дуже крихкий. Тому велика ймовірність, що зберегти його повністю не вдасться.

Найголовнішу загрозу для пам’ятки представляють будівельні ліси, встановлені ще до пожежі. Тільки після того, як конструкції будуть прибрані, можна буде говорити про те, що собор знаходиться поза небезпекою, підкреслив представник Нотр-дам де Парі. Він також заявив, що реставраційні роботи, швидше за все, не почнуться до 2021 року.

Раніше стало відомо про те, що в Нотр-Дам де Парі вперше за 200 років була скасована різдвяна меса. Замість цього святкова літургія розгорнулася в сусідній церкви Сен-Жермен-л’Осерруа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  В аеропортах Грузії туристів чекає безкоштовне вино

Пожежа на даху Собору Паризької Богоматері в середині квітня гасили близько 400 пожежників. Операція в цілому зайняла 12 годин. В результаті пожежі шпиль і частина даху собору рухнули. Вдалося врятувати всі найцінніші твори мистецтва, включаючи терновий вінець і туніку Сент-Луїса. За щасливим збігом обставин, всього чотирма днями раніше зі шпиля для відновлення були зняті 16 мідних статуй. Причина пожежі на даний момент не встановлена. Слідчі вважають, що це могло статися через непогашену цигарку або несправну електропроводку.