В Індонезії прокинувся вулкан Анак-Кракатау

Вулкан на безлюдному індонезійському острові Анак-Кракатау прокинувся ще ввечері 10 квітня. Він викинув стовп попелу на висоту більше ніж 200 метрів, а через півгодини почалося ще одне виверження. В індонезійському Центрі по вулканології і пом’якшення наслідків стихійних лих повідомили, що цього разу висота стовпа попелу склала 500 метрів, крім того, вулкан почав викидати потоки лави протягом 38 хвилин.

У суботу було зафіксовано ще п’ять вивержень різної сили і тривалості. Події був привласнений другий рівень небезпеки за чотирибальною шкалою. Про жертви і руйнування не повідомлялося.

Як заявив глава центру Пак Касбані, нинішня подія була відносно невеликою порівняно з тими, які відбувалися в період з грудня 2018 року по січень 2019 року. Військові і поліцейські знаходяться в стані готовності, щоб в разі необхідності провести евакуацію людей з прилеглих населених пунктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  У Лондоні відкрився готель зі стінами з крижаного пива

У грудні 2018 року на індонезійське узбережжя обрушилося цунамі, в результаті якого в прибережних провінціях Лампунг і Бантен загинули не менше 430 осіб, більше 1400 зазнало поранень різного ступеня тяжкості. Влада країни повідомляла, що цунамі могло бути викликано підводним зсувом, причиною якого стала вулканічна активність Анак-Кракатау в поєднанні з незвично високою приливної хвилі через повний Місяць.