Як дезінфікують літаки від коронавируса

В якості запобіжного захисту від поширення коронавіруса авіакомпанії та круїзні лайнери почали застосовувати для очищення сильні дезінфікуючі засоби. Розглянемо, як в літаках і на борту круїзних лайнерів проводять дезінфекцію від можливого коронавіруса. Для прикладу візьмемо одного з лідерів світової цивільної авіації – авіакомпанію Delta, яка на тлі поширення інфекції випустила нове керівництво по наведенню чистоти в літаках.

«Для всіх транс-тихоокеанських і трансатлантичних рейсів прибиральниці повинні продезінфікувати 19 частин салону, включаючи поверхні і зони контакту з пасажирами, такі як сидіння, кишені спинок сидінь, столи для підносів і підлогу», – повідомляє перевізник. Процедура також зачіпає поверхні загального користування в камбузах і туалетах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Українцям продовжили термін безвізового перебування в Аргентині

В Delta також повідомили про обов’язкове очищення всього посуду і обладнання на камбузі. Пасажирам на міжнародних рейсах надаються набори з дезінфікуючими засобами для рук або серветки. Всі рейси, що прибувають з Азії та Італії обробляються високоефективною дезінфікуючою технікою за допомогою пари, – діляться представники перевізника.

Авіакомпанія Singapore Airlines використовує аналогічну техніку пароутворення з хімічною речовиною під назвою Calla 1452. Австралійська Qantas застосовує дезінфікуючий засіб для госпіталів під назвою Viraclean. Korean Air використовує засіб MD-125. Всі перераховані речовини відносяться до класу сильнодіючих препаратів для дезінфекції.

Авіакомпанія United Airlines в даний час використовує систему очищення, вперше введену під час спалаху Ебола в 2014 році. Після кожного міжнародного рейсу всі тверді поверхні, яких торкається або може торкатися пасажир, протираються дезинфікуючим розчином. Будь-який рейс компанії, який перевозив пацієнта з коронавірусом, виводиться з експлуатації для повної стерилізації, включаючи хімічну чистку килимів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Таїланд ввів мінімальну вартість путівки для туристів

Фахівці відзначають, що люди набагато більш заразні в плані поширення коронавіруса, ніж тверді поверхні. Вірус може жити в людині протягом двох тижнів без прояву будь-яких симптомів. При цьому, достеменно не відомо, скільки часу вірус COVID-19 може залишатися в активному стані на будь-якої поверхні. За деякими даними – від декількох годин до декількох днів. Авіакомпанії також підкреслюють, що сучасні системи циркуляції повітря з повітряними фільтрами, які встановлені в літаках в даний час, затримують більш 99,999% навіть найменших вірусів, величиною всього 0,01 мікрона. Для довідки: коронавіруси мають розміри від 0,08 до 0,16 мікрон.