Здавайте квитки в Париж: в місті хаос і безлад

Зміни французької пенсійної системи стали причиною загальнонаціонального страйку в країні. В акціях протесту бере участь більшість співробітників міських транспортних компаній, що призвело до практично повної зупинки громадського руху.

Близько 90% регіональних поїздів напередодні були скасовані, а всі лінії паризького метро, ​​крім п’яти, були закриті. Сьогодні метрополітен також частково не працює. Компанія RATP, керуюча громадським транспортом Парижа і його передмість, заявила про те, що збої в роботі продовжаться щонаймешне до 9 грудня. Сервіс залізничної компанії Eurostar також значно постраждав через страйки. Зокрема, більше половини поїздів були скасовані на маршрутах з Парижа в Лондон, Брюссель і Амстердам. Пасажирам рекомендовано відкласти свою поїздку мінімум до 10 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  10 кращих бібліотек Європи, які варто відвідати

Долучилися до пікетів і французькі авіадиспетчери зі службами пожежної охорони аеропортів. На даний момент місцеві аеропорти знаходяться на верхніх рядках рейтингу за масштабом збою в розкладі. Близько 10% перельотів з паризького аеропорту Шарль де Голль скасовані, ще 13% затримуються. В іншому паризькому аеропорту Орлі скасовані 22% рейсів, і затримано 7%. Також акції протесту торкнулися аеропортів в Тулузі, Бордо, Марселі, Ліоні, Ніцці та інших містах. Про збої в розкладі повідомляють Air France, EasyJet, British Airways і Ryanair.

У столичному регіоні Іль-де-Франс в дні страйків попереджають про значні затори на дорогах. Напередодні автомобільні пробки розтягнулися в цілому на 347 км. У Парижі тисячі поліцейських патрулюють вулиці, щоб запобігти заворушенням. Ейфелева вежа тимчасово закрита. Експерти заявляють, що нинішні акції протесту стануть найбільшим страйком державного сектора у Франції за останні 20 років.