Зі Швейцарії до Франції запустять метро

В середині грудня планується запустити залізничний експрес між Швейцарією і Францією. Побудована в рамках проекту транскордонна мережа стане найбільшою в Європі.

Система легкого метро Léman Express буде запущена вранці 15 грудня цього року. Вона зв’яже між собою 45 станцій, розташованих по обидві сторони франко-швейцарського кордону, включаючи станції в Женеві. Протяжність шляхів складе 230 км. Проект вартістю 330 млн євро призначений для вирішення проблеми зростання населення в Женеві, а також в декількох французьких містах, таких як Анмас, Бельгард і Ансі.

Після відкриття залізнична мережа зможе перевозити більше 50 000 пасажирів щодня. Багатьма з них будуть громадяни Франції, які приїжджають в Женеву на роботу, а ввечері повертаються додому через кордон. До складу поїздів увійде група локомотивів, побудованих і в Швейцарії, і у Франції. Обслуговувати систему будуть оператори з обох країн. Це необхідно для забезпечення сумісності поїздів зі станціями по обидва боки кордону. Потяги будуть відправлятися з Женеви кожні 10 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  З музею в Дрездені вкрали скарби на мільярд євро

Ініціатори проекту заявили, що його важливою частиною було забезпечення безперешкодного з’єднання нових станцій в центрі Женеви з уже працюючими лініями. Це дозволить людям отримати доступ до основних точок міста. Мережа буде підключена до інших транспортних систем, а також до громадської інфраструктури.