Чи потрібно залишати чайові в готелі

Деякі туристи стикаютюся з проблемою чайових в готелях, адже тут все не так очевидно, як в закладах. Давайте з’ясуємо цю ситуацію – чи потрібно залишати чайові в готелі, скільки і як?

Почнемо з того, що чайові – справа особиста. Деякі без роздумів дають дрібні гроші працівникам готелю, інші ж довго думають і сумніваються. Однак є правила, які діють для всіх.

Покоївка

Очевидний вибір для того, щоб віддячити за чистоту вашого номера. Адже не дарма кажуть, що це найпрацелюбніші та найменш впізнавані люди в готелі. Рекомендований розмір чайових – 3-5 доларів, але варто враховувати кількість гостей. Наприклад, сім’я з маленькими дітьми може залишити більше, адже робота в такій кімнаті буде важче, а бізнесмени, які за добу в кімнаті перебувають кілька годин, можуть і зовсім не залишати чайових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як виспатися в літаку?

Не варто пропонувати що-небудь, крім грошей. Алкоголь та їжу в більшості готелів не можна виносити з номерів.

Залиште гроші на ліжку з запискою або в конверті з написом «Дякую!» А головне – не тягніть до останнього дня, адже покоївки змінюються щодня. Відповідно, дуже малоймовірно, що чайові, залишені перед виселенням, потраплять в руки кожної з них.

Ремонтник

Приходячи в ваш номер, щоб усунути неполадку або принести щось, чого не вистачало, ремонтники не очікують чайових. Тут вже вам вирішувати.

Майстер в салоні або СПА-центрі

Навіть якщо у вартість проживання включені послуги СПА-центру, чайові варто залишити. Пройдемося по послугах:

  • перукарі – 15% від загального чека. Якщо хтось інший помив вам голову, йому слід дати $2-3;
  • майстри манікюру – 10-15% від загального рахунку;
  • масажисти – 15% від передбачуваної загальної суми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Вулична їжа в Індії. Наскільки це небезпечно?

Камердинер

Людина, яка займається буквально всім: від парковки вашого автомобіля до замовлення їжі в номер. Тільки в найдорожчих готелях є такі працівники. Ви можете давати камердинерові кожен раз по $2-3 або повідомити, що віддячите йому в кінці вашої поїздки. Це можливо, тому що камердинери змінами не змінюються.

Швейцар

Гадаємо, що ніхто і не збирався давати чайові швейцару після кожного разу, як він притримує вам двері (хоча хто його знає). Але якщо швейцар викличе для вас таксі, віддячите йому $1-2.

Адміністратор рецепції

Це людина, яка завжди підкаже, куди сходити закупитися їжею, де повечеряти і який тариф таксі адекватний, тому дати йому $1-2 зайвим не буде. До того ж, адміністратор працює цілодобово і точно цього заслуговує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Міндрівки для вагітних. Летіти чи не летіти?

Портер

Гарне слово для носія вашого багажу. Негласне правило – $1-2 за сумку або валізу. Але якщо він підготує кімнату до вашого заїзду і покаже її, можна дати і $5, включаючи ті $1-2 за валізи.

Сподіваємося, що тепер у вас не виникне труднощів з тим, щоб показати персоналу готелю, що їх робота цінується і ви залишилися задоволені.