Що таке скі-пас і скільки він коштує

Скі-пас (ski-pass) – це абонемент, який дає право лижникам і сноубордистам користуватися підйомниками гірськолижних курортів або регіонів. Іноді його також називають ліфт-пас. По суті, це пропуск на траси, а значить – основне джерело доходів для курортів і, відповідно, витрат для туристів.

Виглядає скі-пас як магнітна картка, яку потрібно прикладати до терміналу при вході на підйомники, або паперовий квиток зі штрих-кодом (найчастіше такими бувають одноденні пропуски).

Де купити скі-пас

Є два варіанти де купити скі-пас: придбати безпосередньо на курорті або онлайн на його офіційному сайті.

Якщо хочете заощадити, відстежуйте акції зі знижками. Найчастіше вони проводяться в низький сезон – в березні-квітні, коли погода буває непередбачуваною і туристичний потік спадає (але кататися все ще можна).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Чи потрібно залишати чайові в готелі

Також різні курорти дають знижки на ті типи скі-пасів, в яких найбільш зацікавлені. Так, більшість гірськолижних курортів Фінляндії орієнтовані на сімейний відпочинок, а тому тут продаються дешеві скі-паси для гірськолижників з дітьми (сімейні). Молодіжні та тусовочні, такі, як французький Куршевель, швейцарський Вербье або італійський Кортіна-д’Ампеццо, – продають зі знижками скі-паси для великих компаній. Тому краще заздалегідь дізнайтеся про всі типи пропусків на тому курорті, куди збираэтесь на відпочинок.

Типи скі-пасів

Скі-паси ранжуються за кількома критеріями: кількістю днів, віком лижника, кількості людей і пори року.

Чим більше кількість днів – тим дешевше скі-пас. Традиційно, найоптимальнішим є шестиденний скі-пас, оскільки більшість європейців їздять на гірськолижний відпочинок саме на тиждень. Але можна при бажанні купити пропуск і на кількість підйомів, і одноденний. Правда, їх вартість буде вкрай невигідною. Найдешевшими скі-пасами є пропуски на цілий сезон. Але такі варто купувати лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся регулярно навідуватися на курорт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як виспатися в літаку?

Стандартний поділ вартості абонемента – дорослий і дитячий, але на багатьох європейських курортах можна також зустріти уцінені студентські скі-паси і для пенсіонерів.

Вартість скі-пасів на популярних курортах в сезоні 2019/2020

Щоб ви могли розрахувати бюджет своєї поїздки, ми зібрали актуальні ціни на шестиденні скі-паси на європейських курортах, які користуються особливою популярністю:

Австрія

Зельден – € 302 для дорослих, € 166.50 для дітей
Інсбрук – € 268 для дорослих, € 134 для дітей
Майєрхофен – € 266 для дорослих, € 120 для дітей
Ішгль – € 307.50 для дорослих, € 264.50 для дітей
Кіцбюель – € 286 для дорослих, € 143 для дітей

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Правила шопінгу за кордоном

Італія

  • Борміо – €144 для дорослих, €93 для дітей
  • Кортіна-д’Ампеццо – €233 для дорослих, €163 для дітей
  • Брей-Червінія – €243 для дорослих, €170.75 для дітей

Швейцарія

  • Церматт – €357 для дорослих, €178 для дітей
  • Вербье – €318 для дорослих, €159 для дітей
  • Гштаад – €378 для дорослих, €208 для дітей

Франція

  • Куршевель – €297 для дорослих, €196 для дітей
  • Мерібель – €312 для дорослих, €249.60 для дітей
  • Шамоні-Монблан – €275 для дорослих, €233.80 для дітей

Ціни вказані на високий сезон.