Як виспатися в літаку?

Ви купили квитки на літак і передчуваєте подорож мрії, але ереліт довгий, або нічний, або сранній, а ви не з тих, что солодко засинаэ, варто тільки літаку відірватися від землі? У нас є декілька порад саме для вас, щоб ви точно знали, як виспатися в літаку.

Бронюйте місце

Навіть якщо ви летите на Ryanair, не пошкодуйте кілька євро, щоб вибрати собі місце. Якщо вдома ви спите на правому боці – беріть крісла з правого боку і навпаки. Не треба гнатися за місцями в самому початку – туди зі високою ймовірністю посадять маму з маленькою дитиною, що зазвичай не сприяє міцному сну. Крісло у вікна саме козирне – можна притулитися до стінки і закрити шторку ілюмінатора, щоб було якомога менше світла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Чому не варто бронювати номери в нових готелях

Виберіть правильну позицію

Найкраще відкинути сидіння назад до упору (не дарма його помістили під кутом 135 градусів), щоб нормалізувати тиск на спинні диски. Друге місце в рейтингу кращих позицій для сну займає сон сидячи прямо зі спиною під кутом в 90 градусів. Єдиний момент: якщо у вас слабкий прес, поперек не отримає ніякої підтримки – і ви прокинетесь від болю в самому низу спини. Щоб уникнути такого, попросіть у стюардеси плед і підкладіть його під спину в район попереку. І ще – не скрещуйте ноги.

Переверніть подушку

Розверніть надувну подушку так, щоб вона опинилася між вашим підборіддям і грудьми, а шия щільно прилягала до крісла. Зазвичай воно вже досить ергономічне, щоб спати без додаткової подушки. Зафіксоване підборіддя позбавить вас від раптових пробуджень, коли літак потрапить в зону турбулентності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Де і як зберігати фото з подорожей

Вимкніть всі девайси

Планшети в кріслах, смартфони – постарайтеся позбутися від усіх блакитних екранів, які тримають ваш мозок і очі в напрузі і заважають заснути. Залиште тільки плейер, куди попередньо скачайте якісь звуки лісу або «білий шум».

Робіть те, що і зазвичай

Почистіть зуби, подумайте про те, як пройшов день, почитайте книжку. Переодягніться в зручне, зніміть взуття. Але побережіть психіку оточуючих і не вдягайте піжаму.

Не переїдайте

Ми знаємо, що це складно, особливо, якщо їжа включена у вартість квитка, але найкраще щільно поїсти найпізніше за дві години до сну. Замість алкоголю – трав’яний чай, інакше швидко заснути не вийде.

Не спіть перед польотом

Парадоксально, але це працює: якщо напередодні поспати не звичайні 8, а 5 або 6 годин, повірте, як тільки ви сядете в крісло літака, сон прийде сам.