Як виспатися в літаку?

Ви купили квитки на літак і передчуваєте подорож мрії, але ереліт довгий, або нічний, або сранній, а ви не з тих, что солодко засинаэ, варто тільки літаку відірватися від землі? У нас є декілька порад саме для вас, щоб ви точно знали, як виспатися в літаку.

Бронюйте місце

Навіть якщо ви летите на Ryanair, не пошкодуйте кілька євро, щоб вибрати собі місце. Якщо вдома ви спите на правому боці – беріть крісла з правого боку і навпаки. Не треба гнатися за місцями в самому початку – туди зі високою ймовірністю посадять маму з маленькою дитиною, що зазвичай не сприяє міцному сну. Крісло у вікна саме козирне – можна притулитися до стінки і закрити шторку ілюмінатора, щоб було якомога менше світла.

Виберіть правильну позицію

Найкраще відкинути сидіння назад до упору (не дарма його помістили під кутом 135 градусів), щоб нормалізувати тиск на спинні диски. Друге місце в рейтингу кращих позицій для сну займає сон сидячи прямо зі спиною під кутом в 90 градусів. Єдиний момент: якщо у вас слабкий прес, поперек не отримає ніякої підтримки – і ви прокинетесь від болю в самому низу спини. Щоб уникнути такого, попросіть у стюардеси плед і підкладіть його під спину в район попереку. І ще – не скрещуйте ноги.

Переверніть подушку

Розверніть надувну подушку так, щоб вона опинилася між вашим підборіддям і грудьми, а шия щільно прилягала до крісла. Зазвичай воно вже досить ергономічне, щоб спати без додаткової подушки. Зафіксоване підборіддя позбавить вас від раптових пробуджень, коли літак потрапить в зону турбулентності.

Вимкніть всі девайси

Планшети в кріслах, смартфони – постарайтеся позбутися від усіх блакитних екранів, які тримають ваш мозок і очі в напрузі і заважають заснути. Залиште тільки плейер, куди попередньо скачайте якісь звуки лісу або «білий шум».

Робіть те, що і зазвичай

Почистіть зуби, подумайте про те, як пройшов день, почитайте книжку. Переодягніться в зручне, зніміть взуття. Але побережіть психіку оточуючих і не вдягайте піжаму.

Не переїдайте

Ми знаємо, що це складно, особливо, якщо їжа включена у вартість квитка, але найкраще щільно поїсти найпізніше за дві години до сну. Замість алкоголю – трав’яний чай, інакше швидко заснути не вийде.

Не спіть перед польотом

Парадоксально, але це працює: якщо напередодні поспати не звичайні 8, а 5 або 6 годин, повірте, як тільки ви сядете в крісло літака, сон прийде сам.