-0.7 C
Киев
Воскресенье, 22 ноября 2020 года

10 кращих бібліотек Європи, які варто відвідати

У Європі більше 440 000 бібліотек, і всі вони гідні потрапити в ваш чек-лист для відвідування. Ну добре, не всі — почати можна з найкрасивіших. Travel Tips розповідає, які місця варто відвідати в першу чергу і як захопитися всією цією пишнотою, щоб вас зрозуміли місцеві.

Бібліотека Трініті-коледжу, Дублін

Обслуговує не тільки Трініті-коледж, але ще і Дублінський університет. Це найстаріша і одна з найкрасивіших бібліотек Ірландії, до створення якої доклала руку сама Єлизавета I. Головне приміщення бібліотеки — читацький зал «Довга кімната» протяжністю 65 метрів. Якщо ви фанат фільмів про хлопчика, який вижив, то без зусиль дізнаєтеся ці високі склепіння стель. А ще в цій бібліотеці зберігається справжній скарб для любителів Середньовіччя: Келлська книга з тлумаченнями чотирьох Євангелій, багато прикрашена мініатюрами і візерунками.

Національна бібліотека Франції, Париж

Цю старовинну будівлю не можна не включити до збірки кращих. Будівництво бібліотеки почалося в 1461-му, а закінчилося в 1868 році. Колись її зібрання було найбільшим в світі, але з часом втратило цей титул. Зараз бібліотека може похвалитися величезними залами, високими стелями з круглими вітражами і вражаючими колекціями, наприклад п’ятьма тисячами грецьких рукописів.

Клементінум, Національна бібліотека Чеської Республіки, Прага

Комплекс будівель Клементіума включає в себе кілька громадських будівель XVIII століття, в тому числі приголомшливої ​​краси бібліотеку. Всі приміщення оформлені в стилі бароко. Бібліотека відкрила свої двері в 1722 році і з тих пір не змінила свій вигляд, за що і полюбилася туристам — фрески та ліпнину на стелях можна розглядати годинами. Тут регулярно влаштовують концерти класичної музики.

Бібліотека монастиря Віблінген, Ульм

Бібліотека в цьому колишньому бенедиктинському абатстві — одна з головних причин відвідати цей монастир. Інтер’єр в стилі рококо буквально захоплює дух: статуї, мармурові колони, фрески, величезні зібрання церковних текстів, — від усього цього можна втратити дар мови. Бенедиктинців вже давно в обителі немає — їм довелося перебратися в інші будівлі ще в XIX столітті. Зараз одну частину монастиря займає Університетська клініка, а іншу — Будинок пристарілих і музей, куди входить і бібліотека.

Брістольська центральна бібліотека, Брістоль

Ця бібліотека може догодити всім: у зовнішній архітектурі будівлі поєднуються стиль епохи Тюдорів і модерн, а інтер’єр виконаний в неокласичному дусі — багато затишного темного дерева в поєднанні з білим, круглі арки, сходи і трохи мармуру. Бібліотека відносно молода — її побудували в 1906 році. За рахунок того, що будівля розташована на схилі, з одного боку видно тільки три поверхи, а з іншого відкривається ще два рівня.

Королівська бібліотека Ескоріал, Сан-Лоренсо-де-Ель-Ескоріаль

Цю бібліотеку заснував Філіп II — і замовив шикарний розпис та інтер’єр собі до пари. Він довго спілкувався зі своїми радниками, щоб підібрати книги, — зараз там знаходяться кілька унікальних видань.

Бібліотека палацу Мафра, Мафра

У величезному палацовому комплексі Мафра знаходяться базиліка, палацові покої, монастир і бібліотека з високими білими стелями, підлогою і полками з білого, рожевого і сірого мармуру. У всій цій пишноті зберігається понад 36 000 книг. За збереження книг відповідають кажани, які живуть тут з дня відкриття. Ночами вони знищують комах, щоб ті не нашкодили книгам. Бібліотека вважається національним пам’ятником Португалії, і відвідати її можна тільки за попереднім записом.

Бібліотека Святої Женев’єви, Париж

Ще одна французька бібліотека розташовується в колишньому абатстві і зберігає понад два мільйони книг, в тому числі рідкісні середньовічні рукописи. Відвідувачі милуються зеленими лампами на столах і чавунними візерунчастими балками під склепіннями стель. Саме цей дизайн надихнув архітекторів Бостонської бібліотеки.

Бібліотека Кодрингтон, Оксфорд

Це місце притягує вчених з усього світу – зібрання містить більше 200 тисяч книг з історії, соціології, військовій справі та інших тем. Інтер’єр сподобається любителям строгості та істинного англійського стилю: сірі полиці з книгами, геометричні візерунки на підлозі, рідкісні скульптури. Бібліотеку в такому вигляді побудували в XVIII столітті і реставрували тільки один раз, в середині 1990-х.

Бібліотека Джіроламіні, Неаполь

Найстарша бібліотека Неаполя побудована в 1586 році в монастирському комплексі ораторіанців. Три поверхи заповнені манускриптами, старовинними нотами, фоліантами і рукописами. Дерев’яні полки, ліпнина, фрески — Джіроламіні зібрала все краще від барочного стилю.

ЭТО ИНТЕРЕСНО

Чи потрібно залишати чайові в готелі

Деякі туристи стикаютюся з проблемою чайових в готелях, адже тут все не так очевидно, як в закладах. Давайте з'ясуємо цю ситуацію - чи потрібно...

В Ісландії створили онлайн-карту для туристів з інформацією про небезпеку

Міністр туризму Ісландії лорд Колбрун Гільфадоттір оголосив про запуск онлайн-карти, яка за задумом творців призведе до підвищення безпеки туристів. За 8 місяців 2019 року...

Як дістатися з аеропорту Копенгагена в центр міста

Каструп - найбільший датський аеропорт, розташований на острові Амагер в 8 км від Копенгагена. Він складається з 4 терміналів і має розвинену транспортну інфраструктуру...