Як дістатися з аеропорту Амстердама в центр міста

Аеропорт Схіпхол є одним з найважливіших повітряних воріт в Європі. Щорічно він обслуговує понад 50 млн пасажирів. Знаходиться в 15 км від центру Амстердама.

Потяг

Це найшвидший і найдешевший спосіб дістатися до Амстердама, а також до багатьох інших нідерландських міст. Залізнична станція The Schiphol Airport Train Station знаходиться на нижньому поверсі в будівлі аеропорту. Вибирайте поїзд-експрес до Центрального залізничного вокзалу (Amsterdam Central station), розташованого в безпосередній близькості від площі Dam і популярних міських пам’яток.

Час в дорозі: 20 хв. Потяги курсують кожні 10-15 хв. з 5:30 до 01:00, а потім о 02:00 03:00 і 4:00.

Вартість проїзду до Амстердама для дорослих: €7 першим класом і €4,20 другим класом. Доплачувати за багаж не потрібно. Квитки можна придбати в жовтих автоматах в зоні прильоту (для оплати знадобляться монети або банківська карта) або в залізничних касах біля платформи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як дістатися з аеропорту Каунаса в центр міста

Розклад поїздів із зазначенням платформ, з яких вони відходять, вказані на табло в центрі зони прильоту. Цю інформацію можна також дізнатися на сайті.

Автобус

В аеропорту чудово розвинене автобусне сполучення зі столицею Нідерландів і з іншими регіонами країни. Автобуси відправляються з платформ В, які знаходяться поруч з будівлею аеропорту. Вони курсують в центр Амстердама кожні 10-15 хв. з 05:00 до 00:30. Є нічний рейс №95, курсує кожні 30 хв. з 00:39 до 3:39. Час в дорозі – 30 хв.

Подивитися розклад автобусів, назви зупинок і маршрути на карті можна на сайті www.touristbuddy.org. Там є схема розміщення автобусних платформ відносно будівлі аеропорту. Розклад є на табло в холі аеровокзалу або на табло Connexxion Tickets біля автобусних зупинок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  У Нідерландах хочуть закрити туристам доступ в кофешопи

Квиток на одну поїздку в автобусі можна купити в синьо-сірих автоматах з позначкою Public Transport Tickets. Вартість квитка – €5. Якщо збираєтеся часто їздити по Амстердаму громадським транспортом, купіть проїзний OV-chipkaart – тоді вартість однієї поїздки складатиме €3.

Шаттл

Якщо ви прямуєте в готель, скористайтеся шаттлами Schiphol Hotel Shuttle, які розвозять пасажирів по всім амстердамським готелям. Комфортабельні міні-автобуси на 8 місць оснащені безкоштовним Wi-Fi. Вони курсують щодня з 06:00 до 21:00 з платформи А7, яка знаходиться біля входу в Schiphol Plaza. Шаттл можна забронювати на сайті www.schipholhotelshuttle.nl або в залі аеропорту.

Вартість проїзду для дорослих: €17,50 в один кінець і €28 в обидва кінці. Час в дорозі: 30-45 хв (залежить від місця розташування готелю і кількості зупинок в дорозі).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  У Нідерландах відключатимуть банкомати на ніч

Таксі

Стоянка таксі розташована біля виходу з Schiphol Plaza. Таксі – це найзручніший спосіб трансферу до центру міста, але розцінки місцевих таксистів є одними з найдорожчих в Європі. Вартість проїзду до центру Амстердама – €40-50. Час в дорозі – 25-30 хв.

Помітили помилку, є що додати або уточнити? Напишіть нам на адресу traveltips.com.ua@gmail.com. Двавайте разом допомагати українцям подорожувати по світу легко!